فیزیوتراپی هانیوان در منزل

 

تمام بیمارانی که با سکته مغزی مواجه شده‌اند، به فیزیوتراپی در منزل نیاز دارند. در حقیقت، اکثر بیماران مبتلا به سکته مغزی دچار پلژی در حداقل یکی از اندام‌ها هستند. برخی از این بیماران ممکن است سطح شدت سکته مغزی آن‌ها به گونه‌ای بوده باشد که تمامی اندام‌هایشان درگیر پلژی شده باشد. اما پلژی به چه معناست؟

پلژی یا همان فلج چیست؟

هنگامی که یکی از اندام‌ها، مانند دست یا پا، به طور کامل بی‌حس شده و بیمار نتواند به طور ارادی آن را حرکت دهد، این وضعیت را پلژی یا فلج می‌نامند. بیشتر مواقع، پلژی به صورت یک طرفه رخ می‌دهد، اما گاهی اوقات هر دو طرف بدن نیز درگیر می‌شوند. شدت پلژی به میزان آسیب دیدگی در مغز بستگی دارد؛ به عنوان مثال، اگر قسمت راست مغز آسیب ببیند، پلژی در اندام‌های سمت چپ (دست و پا سمت چپ) مشاهده می‌شود و اگر قسمت چپ مغز آسیب ببیند، پلژی در اندام‌های سمت راست مشاهده می‌شود. این بیماران نیازمند فیزیوتراپی فوری هستند و باید در سریع ترین زمان ممکن فرآیند فیزیوتراپی آن‌ها آغاز شود.

پارزی چیست؟

پارزی به وضعیتی اشاره دارد که در آن، یکی از اندام‌های بدن به طور جزئی عملکرد آن کاهش یافته است. این وضعیت معمولاً ناشی از آسیب به سیستم عصبی مرکزی، مانند سکته مغزی، ضربه به مغز یا سایر اختلالات عصبی است. به عبارت دیگر، پارزی نشانگر وقوع اختلال در رابطه بین مغز و عضلات است که باعث کاهش یا از دست دادن کامل توانایی حرکتی در یک یا چند اندام می‌شود. فیزیوتراپی به موقع می تواند در بهیود پارزی تاثیر گذار باشد.

 

 

فیزیوتراپی در منزل کرج

فیزیوتراپی در منزل عظیمیه کرج

فیزیوتراپی در منزل طالقانی کرج

فیزیوتراپی در منزل گوهردشت کرج

فیزیوتراپی در منزل جهانشهر کرج

فیزیوتراپی در منزل چهارراه مصباح کرج

فیزیوتراپی در منزل باغستان کرج

فیزیوتراپی در منزل گلشهر کرج

فیزیوتراپی در منزل مهرشهر کرج

فیزیوتراپی در منزل فردیس کرج

فیزیوتراپی در منزل محمدشهر کرج

فیزیوتراپی در منزل ماهدشت کرج

فیزیوتراپی در منزل کمابشهر کرج

فیزیوتراپی در منزل حصارک کرج

فیزیوتراپی در منزل سه راه گوهردشت کرج

فیزیوتراپی در منزل هشتگرد شهر جدید

فیزیوتراپی در منزل هشتگرد شهر قدیم

فیزیوتراپی در منزل نظرآباد